Direct naar content
Entertainment

Amazon-showrunner onthult: de finale van ‘The Boys’ seizoen 4 was bijna niet uitgezonden

Rik Blokland 2 min. leestijd
Voeg ons toe als voorkeursbron
Homelander in The Boys
Beeld: The Boys

De satirische serie The Boys staat bekend om zijn scherpe kritiek op de (Amerikaanse) politiek en samenleving. Daarbij raakt de serie soms ongemakkelijk dicht aan de actualiteit. Dat bleek ook bij de seizoensfinale van seizoen 4, waarin een verhaallijn voorkomt rond een complot om een pasgekozen president te vermoorden. Door recente echte gebeurtenissen destijds, kreeg deze aflevering een bijzonder gevoelig randje.

De finale van The Boys seizoen 4 kreeg uiteindelijk een naamswijziging

Oorspronkelijk had de finale een titel die direct naar zo’n aanslag verwees, namelijk “Assassination Run”, maar die werd op het laatste moment aangepast naar een neutralere naam. Dit gebeurde kort nadat er in het echte leven een schietincident plaatsvond tijdens een campagne-evenement van Donald Trump, vlak voor de geplande release van de aflevering.

Volgens showrunner Eric Kripke zorgde dit voor flink wat spanning achter de schermen. Omdat hij zelf de aflevering regisseerde en er veel energie in had gestoken, was het onzeker of het publiek deze überhaupt te zien zou krijgen. Binnen Amazon werd serieus overwogen om de uitzending uit te stellen of zelfs helemaal te schrappen. Uiteindelijk gaf de top van het bedrijf groen licht, op voorwaarde dat de titel werd aangepast. Heel creatief waren ze overigens niet met die nieuwe naam. Dat werd gewoon “Season four finale”. Lekker pakkend, toch?

Werkelijkheid als inspiratie

Kripke benadrukt dat de actualiteit al jarenlang een belangrijke inspiratiebron is voor de serie. Sinds de start in 2019 verwerkt The Boys maatschappelijke en politieke ontwikkelingen in het verhaal. Ook in het opkomende vijfde en laatste seizoen speelt dat een grote rol. Daarin staat een machtige superheld centraal die invloed uitoefent op de Amerikaanse politiek, gesteund door medestanders uit media en online platforms.

Toch zal het niet helemaal de bedoeling zijn dat de realiteit zo dichtbij de fictie van The Boys zou komen. Toch kunnen wij niet wachten om het afsluitende seizoen te zien. De eerste afleveringen van het vijfde seizoen verschijnen begin april op Prime Video. Daarna volgt wekelijks een nieuwe aflevering tot en met eind mei.

Lees ook: Lord of the Rings-vervolg met de originele cast is nu in ontwikkeling

Voeg ons toe als voorkeursbron
Rik Blokland

Rik Blokland

Nadat hij zijn studie Media en Cultuur had afgerond, maakte Rik Blokland in 2025 de overstap naar Kompas Publishing. Als eindredacteur van Gewoonvoorhem en redacteur van MAN MAN en Startpagina combineert hij hier zijn passie voor sport, nieuwe media en snelle auto’s tot vermakelijke content. Als hij niet aan het werk is, kan je hem waarschijnlijk vinden op een voetbalveld, op de racefiets, achter zijn PS5 of in de keuken, waar hij nieuwe gerechten test.

Alle artikelen van Rik Blokland