Direct naar content
Playstation

Deze 3 PlayStation-games krijg je in november gratis, en er zitten weer heerlijke titels tussen

Jan Meijroos
Jan Meijroos 3 min. leestijd
Voeg ons toe als voorkeursbron
Lara Croft wordt achtervolgt over een dak van een historische stad
Beeld: Aspyr

Een zombie-uitbraak in Hollywood, een flinke dosis nostalgie met Lara Croft en een strategisch avontuur waarin engelen en demonen samenwerken. Sony heeft de gratis PlayStation Plus-games voor november onthuld en vooral liefhebbers van actie en avontuur worden deze maand verwend. Vanaf dinsdag 3 november kun je drie nieuwe games aan je collectie toevoegen.

De donkere, koude novemberdagen komen eraan en dat betekent maar één ding: een uitstekend excuus om wat vaker achter je PlayStation 5 te kruipen. Gelukkig heeft Sony weer drie nieuwe games voor PS Plus-abonnees klaarstaan. En dit keer krijg je behoorlijk wat afwisseling voorgeschoteld. Van zombies opjagen in Los Angeles tot ouderwets schatzoeken met een van de bekendste gameheldinnen aller tijden.

Grommende zombies vallen de speler aan in Dead Island 2
Deep Silver

Dead Island 2: zombies afslachten in zonnig Hollywood

Beschikbaar op PS4 en PS5

Het absolute klapstuk van november is wat ons betreft Dead Island 2. In deze bloederige actie-RPG is Los Angeles veranderd in een zombieparadijs, al hebben de oorspronkelijke bewoners daar vermoedelijk een iets andere mening over. Je trekt door bekende plekken als Beverly Hills en Venice Beach, waar hordes ondoden je het leven zuur maken. Gelukkig beschik je over een indrukwekkend arsenaal aan geïmproviseerde wapens, van aangepaste honkbalknuppels tot bijzonder smerige hak- en slagwapens.

De game combineert brute actie met een flinke dosis zwarte humor en een heerlijk overdreven Hollywoodsfeertje. Extra leuk: je kunt met maximaal drie spelers samen online op zombiejacht. Perfect voor een avondje ongegeneerd knallen met vrienden.

Lees meer: Netflix maakt werk van PUBG-serie met Donald Glover in de hoofdrol én regiestoel

Tomb Raider IV–VI Remastered: Lara Croft is terug

Beschikbaar op PS4 en PS5

Wie in de jaren negentig of begin jaren nul achter een PlayStation zat, kent Lara Croft natuurlijk. Sony trakteert nostalgische gamers deze maand op Tomb Raider IV–VI Remastered, een verzameling van drie klassieke avonturen.

De bundel bevat The Last Revelation, Chronicles en The Angel of Darkness. Verwacht mysterieuze tempels, eeuwenoude schatten, gevaarlijke puzzels en natuurlijk de nodige acrobatische capriolen van onze favoriete archeologe.

Lees meer: Wu-Tang en Call of Duty geven deze hiphopklassieker een Koreaanse twist

Het leuke is dat je op ieder moment kunt wisselen tussen de originele blokkerige graphics en de opgepoetste beelden. Ideaal om te ontdekken hoe ver games in ruim twintig jaar zijn gekomen. En eerlijk is eerlijk: sommige klassiekers blijven gewoon leuk, ook zonder fotorealistische graphics.

Monster Train 2: een verrassend leuk strategiespel

Alleen beschikbaar op PS5

De derde gratis game is misschien wat minder bekend, maar verdient zeker een kans. Monster Train 2 is een strategisch kaartspel waarin je een trein vol engelen en demonen door de hemel, hel en andere gevaarlijke gebieden loodst.

Dat klinkt behoorlijk bizar, en dat is het ook. Je stelt een eigen kaartendeck samen, bouwt een team van bijzondere wezens op en verdedigt drie verdiepingen van je trein tegen vijanden. Iedere poging verloopt anders, waardoor je voortdurend nieuwe tactieken kunt uitproberen.

Het is typisch zo’n game waar je even twintig minuten aan begint, om vervolgens drie uur later te ontdekken dat het inmiddels diep in de nacht is.

Lees meer: Nieuwe Tomb Raider-gameplay is één grote nostalgietrip: Lara Croft neemt het opnieuw op tegen dit bekende monster…

Wanneer kun je de gratis PS Plus-games downloaden?

Alle drie de games zijn van 3 tot en met 30 november 2026 beschikbaar voor PlayStation Plus-abonnees. Je hoeft ze niet meteen te downloaden: toevoegen aan je bibliotheek is voldoende. Daarna kun je ze blijven spelen zolang je abonnement actief is.

Heb je de gratis games van oktober nog niet binnengehaald? Dan moet je opschieten. F1 25, Hunt: Showdown 1896 en Earth Defense Force: World Brothers 2 zijn nog tot en met maandag 2 november te claimen.

Voeg ons toe als voorkeursbron
Jan Meijroos

Jan Meijroos

Jan Meijroos zwaait sinds 1 april 2026 (geen grap) de scepter bij Gewoonvoorhem. Als hoofd - en eindredacteur regelt hij de dagelijkse gang van zaken én schrijft hij vol overgave over gaming én alles wat een stekker heeft. Als journalist en copywriter met meer dan 25 jaar ervaring op het gebied van videogames, tech, gadgets en nerdy lifestyle mag hij zich een autoriteit in de industrie noemen. Bouwt daarnaast gestaag aan zijn Nike AIR sneaker-collectie en is een zelfverklaard espresso-snob.

Alle artikelen van Jan Meijroos