Van Sleepers naar de echte onderwereld
In de nieuwe Videoland-podcast bespreken de twee actuele en spraakmakende zaken rond de georganiseerde misdaad. Van criminele kopstukken tot de netwerken achter de schermen en de machtsverhoudingen in de onderwereld: er is genoeg om over door te praten. Juist de combinatie van een ervaren misdaadjournalist en iemand die zelf misdaadverhalen naar het scherm brengt, maakt nieuwsgierig naar die gesprekken.
Crimineel Nederland verschijnt iedere woensdag om 00.00 uur, zowel in audio als video. Je kunt het duo dus thuis op de bank bekijken, maar ook beluisteren tijdens een wandeling of onderweg. De eerste aflevering staat gepland voor woensdag 28 oktober.
Ook Moordcast en Kees van der Spek naar Videoland
De komst van Van den Heuvel en De Hoog past bij de uitbreiding die Videoland deze maand doorvoert. Sinds 8 oktober biedt het platform ook podcasts aan. Daarbij combineert de streamingdienst nieuwe producties met bekende titels die exclusief de overstap maken. Twee grote namen zijn Moordcast en Bankzitters de Podcast, waarover we eerder al schreven.

Vooral Moordcast (zie afbeelding hierboven) is interessant voor wie graag in waargebeurde misdaad duikt. Dionne en Henrik Slagter bespreken daarin moordzaken uit binnen- en buitenland, met aandacht voor het onderzoek, mogelijke motieven en de verhalen van slachtoffers. Vanaf vrijdag 23 oktober verschijnt de podcast exclusief op Videoland, iedere vrijdag om 16.00 uur. Ook hier kun je kiezen tussen kijken en luisteren.
Lees meer:
Ook Kees van der Spek heeft inmiddels een plek in het podcastaanbod. In Van der Spek & Van der Spek carpoolt hij met zijn zoon Joep. Onderweg bespreken ze hun week en praten ze verder over de mensen en zaken uit Kees’ programma. De gesprekken verschijnen sinds 12 oktober iedere maandag om 20.30 uur.
Meer dan misdaad
Het aanbod reikt bovendien verder dan misdaad. Bankzitters de Podcast verschijnt iedere donderdag, terwijl Renze Klamer, Tom van ’t Einde en Gijs Rademaker samen Niet Voor Uitzending maken. Daarnaast zijn er onder meer Amerika van Binnenuit, met Erik Mouthaan en Raquel Schilder, en de audioversie van Renze. Videoland wil daarmee ook iets te bieden hebben op de momenten waarop je wel een verhaal wilt volgen, maar even geen scherm voor je neus hebt.