Hideo Kojima belooft revolutionaire nieuwe horror met ‘OD’
Hideo Kojima houdt de kaarten nog altijd stevig tegen de borst als het gaat om OD, zijn mysterieuze nieuwe horrorgame die hij ontwikkelt in samenwerking met filmmaker Jordan Peele. Tijdens een recent interview blikte de Japanse ontwikkelaar heel voorzichtig vooruit op het project. Kojima maakt duidelijk dat hij niet zomaar opnieuw een enge game wil maken. Zijn doel is om de manier waarop spelers angst ervaren fundamenteel te veranderen.
Volgens Kojima ontstond het idee voor OD al tijdens de ontwikkeling van Death Stranding. Hij werkte jarenlang in stilte aan het concept voordat het project werkelijkheid werd. “Ik wilde iets nieuws doen.” Ik wilde iets anders doen. Ik had dit OD-concept al toen ik aan Death Stranding werkte en ik ontwikkelde het helemaal zelf. Ik kan niet veel details onthullen, maar het is iets wat niemand ooit eerder heeft gezien. Een nieuw spelsysteem.”
Wat dat systeem precies inhoudt, blijft geheim. Kojima wil er nauwelijks iets over zeggen, uit angst dat hij te veel prijsgeeft. Wel suggereert hij dat het een van de belangrijkste vernieuwingen van de game wordt.
Niemand hoeft af te haken
OD is niet alleen bedoeld voor doorgewinterde horrorfans. Kojima wil de game zo angstaanjagend mogelijk maken, maar tegelijkertijd voorkomen dat spelers afhaken wanneer de spanning te groot wordt. “Ik wilde verder gaan dan de grens van de ‘engheid’ die andere games hebben bereikt.”
Het is een singleplayergame en ik wilde hem zo eng mogelijk maken. Maar voor mensen die zouden stoppen omdat het te spannend wordt, heb ik een systeem bedacht waarmee ze toch verder kunnen spelen. Ik kan er niet veel meer over zeggen, want dan geef ik te veel weg.”
Xbox zag als enige potentie
Volgens Kojima vonden veel grote en kleinere bedrijven het project te riskant. Uiteindelijk besloot Xbox de game wel uit te geven. Voormalig Xbox-topman Phil Spencer en Xbox-manager Asha Sharma zagen direct potentie in het project. Sharma omschreef OD als “een diep ontroerende game” en benadrukte dat het volgens haar een totaal ander soort spel is dan wat spelers gewend zijn.
Naast de mysterieuze gameplay is inmiddels ook bekend dat Sophia Lillis, Hunter Schafer en de inmiddels overleden Udo Kier rollen vertolken in de game. Details over het verhaal ontbreken nog volledig, maar de eerste beelden roepen bij veel fans herinneringen op aan P.T., Kojima’s legendarische en nooit voltooide horrordemo. Dat maakt de verwachtingen voor OD alleen maar groter.
Lees ook: Sommige retailers weigeren GTA VI te verkopen door de ‘code in een doos’-editie