Direct naar content
Films & Series

Bioscoopfilm Superman met David Corenswet vliegt in september naar Netflix

Carlo van Remortel
Carlo van Remortel 2 min. leestijd
David Corenswet als Superman
Afbeelding: IMDb

Wie Superman vorig jaar in de bioscoop heeft gemist, krijgt binnenkort een herkansing vanaf de bank. Hoewel de film al een tijdje op HBO Max te streamen is, komt de succesvolle superheldenfilm van James Gunn vanaf 19 september ook naar Netflix.

David Corenswet kruipt in het beroemde rood-blauwe pak als Clark Kent, beter bekend als Superman. Rachel Brosnahan speelt Lois Lane en Nicholas Hoult mag zich uitleven als de briljante en bijzonder gefrustreerde Lex Luthor. Gunn gooit meteen flink wat andere helden in de mix. Zo duiken onder anderen Green Lantern, Hawkgirl en Mister Terrific op. En dan is er natuurlijk Krypto. De superhond beschikt over bijzondere krachten, maar luisteren naar zijn baasje blijkt een heel ander talent.

Lees meer: Deze intense Netflix-film won 3 Oscars en scoort een 8,5 op IMDb

Lex Luthor heeft een plan

Het verhaal begint wanneer Superman zich bemoeit met een internationaal conflict. Dat doet hij met goede bedoelingen, maar de gevolgen zijn groter dan verwacht. Lex Luthor ziet zijn kans schoon en probeert de publieke opinie tegen de superheld te keren. Superman moet daardoor meer redden dan alleen mensen in nood. Ook zijn eigen reputatie ligt plotseling aan diggelen.

Ondertussen ontdekt Clark informatie over zijn Kryptoniaanse ouders die zijn kijk op zichzelf behoorlijk op zijn kop zet. Onder alle actie schuilt daardoor een verrassend eenvoudige vraag: ben je wie je ouders wilden dat je werd, of bepalen je eigen keuzes wie je bent?

De bioscooprelease in juli 2025 leverde wereldwijd ongeveer 619 miljoen dollar op. In de Verenigde Staten en Canada was dat ruim 354 miljoen dollar. Superman eindigde als een van de tien succesvolste films van 2025 en werd de best verdienende superheldenfilm van dat jaar.

Ook recensenten konden zich goed vinden in Gunns nieuwe koers. Op Rotten Tomatoes was 83 procent van de recensies positief. Vooral Corenswet, Brosnahan en Hoult kregen lof.

DC kan weer vooruit

Voor DC Studios was het succes meer dan welkom. Superman is namelijk de eerste bioscoopfilm van Chapter One: Gods and Monsters, het nieuwe DC Universe van James Gunn en Peter Safran.

En de rode cape blijft voorlopig uit de kast. Voor 2027 staat met Man of Tomorrow al een vervolg gepland. Wie wil weten waarom deze Superman weer wat meer kleur, humor en hart naar DC bracht, hoeft niet lang meer te wachten. Superman is vanaf 19 september te zien op Netflix.

Superman en Lex Luthor

Lees ook: