Direct naar content
Apple

iPhone Duo review: Apple’s eerste vouwtelefoon is meteen een schot in de roos, dit is waarom

Jan Meijroos
Jan Meijroos 6 min. leestijd
Voeg ons toe als voorkeursbron
De nieuwe iPhone Duo opgevouwen in een hand
Beeld: Apple

Apple heeft er jaren over gedaan, maar eindelijk is hij er: de allereerste opvouwbare iPhone. Met de iPhone Duo krijg je een compacte smartphone en een kleine tablet in één. Het ontwerp is indrukwekkend, het scherm prachtig en de prestaties zijn uitstekend. Maar voor een vanafprijs van maar liefst 2339 euro mag je natuurlijk ook het nodige verwachten. Is dit de beste iPhone van dit moment?

Een iPhone die eindelijk weer iets nieuws brengt

Laten we eerlijk zijn: de afgelopen jaren leken nieuwe iPhones steeds meer op hun voorgangers. Een snellere chip, betere camera en misschien een iets dunner ontwerp, maar echt spannend werd het zelden. Met de iPhone Duo verandert dat. Apple heeft eindelijk een smartphone gemaakt die je kunt openvouwen als een boek.

Dichtgeklapt is de Duo ongeveer zo groot als een paspoort, met een relatief klein scherm van 5,4 inch. Klap je hem open, dan verschijnt een indrukwekkend 7,6-inch scherm. Je hebt ineens een kleine tablet in handen. Ideaal om Netflix te kijken, foto’s te bekijken, te gamen of twee apps naast elkaar te gebruiken.

Het ontwerp is bovendien bijzonder goed afgewerkt. Het scharnier voelt stevig aan en het open- en dichtklappen verloopt soepel. Dankzij de afgeronde hoeken ligt het toestel prettig in de hand. Wel is de Duo met 254 gram behoorlijk zwaar. Ook is hij dichtgevouwen wat dikker dan je van een moderne smartphone gewend bent. De Samsung Galaxy Z Fold8 is op dat gebied net wat handiger.

Het scherm is de grote ster

Het absolute hoogtepunt van de iPhone Duo is zonder twijfel het grote OLED-scherm aan de binnenkant. De kleuren zijn levendig, het beeld is haarscherp en dankzij de verversingssnelheid van 120 Hz voelt alles heerlijk vloeiend aan. Scrollen door websites, foto’s bekijken en games spelen ziet er fantastisch uit.

Bijzonder is vooral hoe Apple de vouw in het midden heeft weggewerkt. Bij veel opvouwbare telefoons zie je duidelijk een lijn waar het scherm buigt. Bij de Duo is die tijdens normaal gebruik nauwelijks zichtbaar. Dat komt mede door de speciale matte afwerking, die ook vervelende weerspiegelingen beperkt. Hoe die vouw er na 10.000 keer vouwen uitziet, is natuurlijk moeilijk te zeggen.

Lees meer: De nieuwe iPad mini is bijna de perfecte tablet, maar Apple laat één steek vallen

Hoe dan ook; resultaat is een scherm dat bijna aanvoelt als één geheel. Vooral bij het kijken van films en series, en gamen is dat echt genieten. Ook multitasken, bijvoorbeeld een video bekijken terwijl je berichten verstuurt, werkt verrassend prettig.

iPhone Duo in het wit en in het grijsblauw
Apple

Razendsnel en een uitstekende batterijduur

Onder de motorkap heeft Apple de krachtige A20 Pro-chip geplaatst, dezelfde processor als in de iPhone 18 Pro-modellen. En dat merk je. Zware games, videobewerking en meerdere apps tegelijk gebruiken vormen nauwelijks een uitdaging. De Duo behoort daarmee tot de snelste opvouwbare smartphones van dit moment. Ook de batterijduur is een aangename verrassing. Je zou verwachten dat zo’n groot scherm behoorlijk veel energie verbruikt, maar Apple heeft dat opvallend goed onder controle. Bij normaal gebruik kom je gemakkelijk een volledige dag door zonder tussendoor te hoeven opladen. Dat is knap voor een telefoon met twee schermen.

Lees meer: Review: Apple heeft de iPhone 18 Pro bijna perfect gemaakt (maar je hoeft hem niet per se te kopen).

Een ander pluspunt zijn de prima speakers. Vooral wanneer je het toestel openvouwt om een film of serie te kijken, komt het geluid goed tot zijn recht. Daarmee is de Duo niet alleen een krachtige smartphone, maar ook een bijzonder fijne entertainmentmachine.

iPhone Duo gebruiken als een boek, fotoalbum of als tablet
Apple

De software is nog niet helemaal klaar

Toch zijn er ook een paar kinderziektes. De hardware mag dan indrukwekkend zijn, de software heeft nog aandacht nodig. Niet alle apps zijn namelijk aangepast aan de bijzondere schermformaten van de Duo. Sommige verschijnen met zwarte balken aan de zijkanten, terwijl andere onhandig gebruikmaken van de beschikbare ruimte.

Dat is jammer, want juist het grote scherm is de belangrijkste reden om deze iPhone te kopen. Gelukkig kunnen veel van deze problemen worden opgelost met software-updates, al is niet duidelijk hoelang het duurt voordat alle populaire apps goed werken.

Lees meer: Apple’s nieuwe HomePod mini 2 is meer dan een leuk kleurtje: dit is er veranderd

Een ander opvallend detail is het ontbreken van Face ID. In plaats van gezichtsherkenning gebruikt Apple een vingerafdrukscanner in de aan-uitknop. Die werkt prima, maar wie al jaren gewend is zijn iPhone met een blik te ontgrendelen, zal dat toch even missen.

Apple Duo opgeklapt en neergezet via een standaard in het hoesje
Apple

Prima camera’s, maar niet de allerbeste

Ook op cameragebied levert de iPhone Duo in ten opzichte van de iPhone 18 Pro Max. Achterop zitten twee 48-megapixelcamera’s: een hoofdcamera en een ultragroothoeklens. Daarmee maak je mooie, scherpe foto’s met natuurlijke kleuren en een goede belichting.

Voor dagelijkse foto’s, vakantiekiekjes en video’s is de kwaliteit dan ook meer dan voldoende. Sterker nog, bij goed licht zijn de verschillen met de duurdere Pro-iPhones vaak verrassend klein. Maar er is een belangrijk nadeel: de Duo heeft geen aparte zoomcamera. Twee keer inzoomen gaat nog uitstekend, maar bij grotere afstanden neemt de beeldkwaliteit duidelijk af. Wie graag concerten, sportwedstrijden of verre onderwerpen fotografeert, is met een iPhone 18 Pro waarschijnlijk beter af.

Lees meer: Nieuwe iPhone kopen? Met deze simpele Apple Store-truc kun je zomaar flink geld besparen

Daar staat tegenover dat de Duo bijzonder geschikt is voor selfies. Dankzij het opvouwbare ontwerp kun je de hoogwaardige camera’s aan de achterkant gebruiken terwijl je jezelf op een van de schermen ziet. Handig voor selfies, groepsfoto’s en video’s.

iPhone Duo ingeklapt en uitgeklapt
Apple

Is de iPhone Duo zijn enorme prijs waard?

En dan komen we bij het grootste struikelblok: de prijs. De iPhone Duo kost minimaal 2339 euro voor de versie met 256 GB opslag. Wie kiest voor het duurste model met 2 TB opslag, betaalt zelfs 3839 euro. Dat zijn bedragen waarvoor je ook een uitstekende smartphone én een losse tablet kunt kopen.

Bovendien zijn er nog enkele onzekerheden rond de duurzaamheid van het vouwbare scherm. Er zijn kort na de introductie meldingen geweest van beschadigde binnenschermen. Het is nog te vroeg om te zeggen of dit een groter probleem is, maar bij zo’n duur toestel is enige voorzichtigheid verstandig.

Toch krijg je voor dat enorme bedrag wel iets bijzonders. De combinatie van een compact toestel, een prachtig groot scherm, indrukwekkende prestaties en een uitstekende batterijduur maakt de Duo tot een van de interessantste smartphones van het jaar.

Conclusie: Apple maakt indruk

Met de iPhone Duo bewijst Apple dat het ook bij opvouwbare smartphones een belangrijke speler kan worden. Het bedrijf is bepaald niet de eerste fabrikant met een vouwtelefoon, maar heeft wel meteen een bijzonder compleet en goed doordacht apparaat neergezet.

Vooral het prachtige scherm, de krachtige prestaties, lange batterijduur en slimme ontwerp maken indruk. Natuurlijk zijn er minpunten. De Duo is zwaar, de software kan beter en de camera’s zijn niet helemaal van Pro-niveau. En dan hebben we het nog niet eens over het stevige prijskaartje gehad.

Maar wie bereid is flink te betalen voor een bijzondere smartphone, krijgt met de iPhone Duo iets wat een gewone iPhone niet kan bieden. Het is een luxe telefoon en een kleine tablet in één, waarmee films kijken, gamen en multitasken een stuk leuker worden.

Ons eindoordeel: een indrukwekkend debuut. De iPhone Duo is niet voor iedereen, maar Apple heeft met zijn eerste opvouwbare iPhone meteen een van de aantrekkelijkste vouwtelefoons op de markt gezet.

Voeg ons toe als voorkeursbron
Jan Meijroos

Jan Meijroos

Editor in Chief

Jan Meijroos zwaait sinds 1 april 2026 (geen grap) de scepter bij Gewoonvoorhem. Als hoofd - en eindredacteur regelt hij de dagelijkse gang van zaken én schrijft hij vol overgave over gaming én alles wat een stekker heeft. Als journalist en copywriter met meer dan 25 jaar ervaring op het gebied van videogames, tech, gadgets en nerdy lifestyle mag hij zich een autoriteit in de industrie noemen. Bouwt daarnaast gestaag aan zijn Nike AIR sneaker-collectie en is een zelfverklaard espresso-snob.

Alle artikelen van Jan Meijroos