Cars & Bikes

Iconische Peugeot brengt bizar bedrag op bij veiling

Peugeot 205 GTI veiling verkocht

Normaliter gaan de dikste auto’s voor megabedragen onder de hamer. Denk hierbij aan Lamborghini’s, Ferrari’s en Bugatti’s. Dit is echter een gevalletje apart. Bij het Franse veilinghuis Aguttes is namelijk een doodgewone Peugeot 205 GTI voor een megabedrag verkocht.

Peugeot 205 GTI met uitsterven bedreigd

Je kent ze vast wel. De iconische Peugeot 205 GTI’s. Wanneer je denkt aan een old school Peugeot, dan denk je aan dit geweldige autootje. Feit is dat er niet meer zoveel op deze aardbol rondrijden. Dat maakt dat de ooit zo gewone 205’s nu voor enorme bedragen over de toonbank gaan. Normaliter kost dit gewilde wagentje rond de 40 duizend euro. Maar deze specifieke Peugeot 205 GTI ging voor een nog veel hoger bedrag onder de hamer.

Een Peugeot 205 GTI is uitstekende staat is zeldzaam

Deze iconische Peugeot 205 GTI heeft alles wat een klassieke autoverzamelaar wilt hebben. De wagen is nog in goede staat, want het is onlangs nog volledig gerestaureerd. Daarnaast is de 130 pk sterke motor niet voorzien van een katalysator, wat ‘m extra cool maakt. Als kers op de taart is er slechts 6928 kilometer mee gereden en heeft de auto een geweldig interieur. Deze wíl je toch gewoon hebben? En al helemaal als ‘ie zo zeldzaam is. Daarom leverde dit exemplaar ook belachelijk veel geld op.

Voor een recordbedrag onder de hamer

In 2019 werd deze unieke Peugeot 205 GTI voor 47.524 euro verkocht na een grondige onderhoudsbeurt en met slechts 6719 kilometer op de teller. Iets meer dan twee jaar later verhandelde de nieuwe eigenaar zijn unieke bolide opnieuw, met succes. Dit keer leverde de speciale 205 namelijk 80 procent meer op. De gewilde wagen ging voor een dikke 82.960 euro onder de hamer. Daarmee is het veruit de duurste 205 ter wereld. Maar we moeten eerlijk toegeven: waarschijnlijk is het ook de dikste ter wereld. Maar voor dat bedrag kopen we toch liever een moderne, nieuwe auto. Jullie?

Beeld: Veilinghuis Aguttes.