Direct naar content
Gear

Bang & Olufsen x Japan. Samenwerking met Fragment Design, de ontwerpstudio van Hiroshi Fujiwara in Tokio

Jan Meijroos
Jan Meijroos 2 min. leestijd
Bang & Olufsen
Afbeelding: Bang & Olufsen

Bang & Olufsen en Fragment Design geven vier audio-iconen een zwarte, minimalistische make-over. De samenwerking met de studio van Hiroshi Fujiwara mogen we zien als een ontmoeting tussen twee werelden die al langer naar elkaar kijken: Deens audiovakmanschap en Japanse streetwear-cultuur.

De bijzondere collectie draait om vier bekende B&O-producten. Dit zijn de draagbare Beosound A1, de Beoplay H100-koptelefoon, de modulaire Beosound Shape en het Beosystem 9000c. Fragment voegt daar zijn kenmerkende monochrome zwart, dubbele bliksemschicht en ingetogen logo’s aan toe, terwijl Bang & Olufsen juist inzet op hoogglans geanodiseerd aluminium en handmatig polijstwerk. Het resultaat is audio die nadrukkelijk ook interieur-statement wil zijn. Niet fel, niet schreeuwerig, maar wel herkenbaar voor wie weet waar hij naar kijkt.

Headphone Bang & Olufsen
Bang & Olufsen

Technologie als designobject

Een speaker of koptelefoon is de laatste jaren niet enkel meer een gebruiksvoorwerp, maar ook een object dat iets zegt over smaak, ruimte en ritueel. Waar luister je, hoe ziet je woonkamer eruit, welke spullen laat je bewust zichtbaar staan? Bang & Olufsen bouwt al sinds 1925 aan dat idee van technologie als designobject, met producten waarin geluid, vorm en materiaal nadrukkelijk samenkomen.

Voor Fragment is de samenwerking logisch. Fujiwara’s studio beweegt zich al jaren tussen mode, muziek, technologie en popcultuur, en juist daardoor voelt deze collectie volgende beide partijen als een match made in haven. Fujiwara is al ruim drie decennia fan van Bang & Olufsen en noemt de samenwerking een voortzetting van een persoonlijke reis met het merk.

Lees ook: Ideale e-bike voor in de stad? De 5 voordelen (en 3 nadelen) van de Gazelle Cayo C310

Beosound Shape
Bang & Olufsen

Speaker van 60.000 euro?

Zeg je Bang & Olufsen dan zeg je ook: je creditcard trekken. De prijzen van de ‘zwarte’ collectie lopen gestaag op. De meest toegankelijke instap is de Beosound A1 3e generatie speaker van 399 euro, gevolgd door de Beoplay H100 koptelefoon van 1950 euro. Maar dan, slik, de Beosound Shape komt uit op 6000 euro. En de bestelling gemaakte Beosystem 9000c blijft met een prijs van 60.000 euro exclusief voor Japan. De collectie wordt van 20 tot en met 26 mei gepresenteerd in een pop-up in Isetan Shinjuku in Tokio en is vanaf 27 mei beschikbaar in Japan. De rest van de wereld volgt op 3 juni.