Weer een verregende Grand Prix van België

Toen het signaal van een uitgestelde start binnenkwam, waren er een hoop fans die flashbacks kregen naar de Grand Prix van 2021. Dat was de beruchte regenrace waar er één enkele ronde achter de safetycar werd gereden en welke vervolgens nooit meer hervat werd. Zo ver kwam het afgelopen weekend gelukkig niet, mede door aangepaste regels van de FIA om dat te voorkomen.

Toch liep de Grand Prix van België uit op een teleurstelling voor veel fans. Iedereen had zich verheugd op een intense regenrace vol chaos en heroïsche inhaalacties. Die race liet alleen erg lang op zich wachten. Ook toen het steeds droger en droger werd, liet de start van de race op zich wachten. Uiteindelijk mochten de auto’s na anderhalf uur eindelijk naar buiten, maar ook toen duurde het nog even. De wedstrijdleiding was erg voorzichtig en liet de coureurs eerst nog 5 rondes achter de safetycar rijden alvorens ze eindelijk, met een rollende start, van start gingen. En toen de race eindelijk los barstte, bleek al snel de baan helemaal niet zo nat meer was. Binnen no-time kwamen de eerste coureurs al naar binnen voor slick banden. Die beloofde chaotische regenrace is er nooit gekomen.

Lees ook: De eerste vrouwelijke engineer in de Formule 1 is een feit.

Kritiek van de fans

Natuurlijk is er veel begrip voor de veiligheid in Formule 1. Al helemaal op een circuit als Spa, wat bekend staat als een gevaarlijk circuit en waar in het verleden al tragische ongelukken zijn gebeurd. Maar het roept ook de vraag op of de wedstrijdleiding niet té voorzichtig is. Online kreeg de FIA veel kritiek te verduren en regende het memes van de teleurgestelde fans. Ook de drievoudig F1 Esports wereldkampioen Jarno Opmeer was erg kritisch en noemde het zelfs de slechtste race van het seizoen.

▼ scroll verder ▼

Ook coureurs hadden eerder van start willen gaan

De fans waren niet de enige die vinden dat de race veel eerder had kunnen beginnen. Ook een aantal coureurs zijn teleurgesteld met hoe lang ze hebben moeten wachten. Max Verstappen en Lewis Hamilton zeiden over de boordradio, ruim voordat de race van start ging, dat het tijd was om te beginnen en na afloop vertelde Verstappen dat hij het niks vindt dat de wedstrijdleiding zo lang gewacht heeft.

“We hadden veel eerder kunnen gaan, een uur eerder. Het was een beetje zonde. Het verpest gewoon zo’n mooie klassieke natte race ook, dus of we blijven echt pushen om nat te racen, of we stoppen gewoon met racen in de regen en wachten tot het droog is. Maar dat is toch niet wat je wil, toch?”